Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mst-drill.pl

+48 503 735 917

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Znajdź.

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo serwisu. Logo serwisu.
MST|2024
Drill
Wydajność tuż pod powierzchnią

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pod gruntowe pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Wraz z zespołem specjalistów branżowych dokładamy wszelkich starań aby powierzone nam prace zostały należycie wykonane.

Otworowe wymienniki ciepła oraz studnie głębinowe to najlepszy sposób na uniezależnienie się od rosnących cen mediów - z nami to możliwe!

Wydajność tuż pod powierzchnią

Aktualności

Moje Ciepło – dofinansowanie gruntowych pomp ciepła 2024

Moje Ciepło – dofinansowanie gruntowych pomp ciepła 2024

Rozmiar tekstu

A

A

A

Stale rosnąca popularność pomp ciepła to efekt przede wszystkim niestabilnej sytuacji na rynku energetycznym. W ostatnich latach obserwujemy ogromne podwyżki m.in. cen prądu, gazu oraz stałych paliw kopalnych. Sytuacja ta skłania wiele osób do szukania alternatywnych, tańszych metod ogrzewania budynków, a jedną z nich jest montaż właśnie tych urządzeń. Jednak duże zainteresowanie nimi wynika także z atrakcyjnych rządowych programów dofinansowania, do ich zakupu. Jednym z nich jest program Moje Ciepło, któremu w artykule przyglądamy się bliżej. Sprawdź, ile wynoszą dopłaty w roku 2024, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację oraz gdzie złożyć wniosek!

Program Moje Ciepło – jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dopłatę?

Celem każdego takiego rządowego programu jest zachęcenie ludzi do przechodzenia na alternatywne źródła energii – czyste, odnawialne oraz tanie w eksploatacji. Należy bowiem pamiętać o tym, że choć zakup oraz montaż pomp ciepła relatywnie szybko się zwraca, tak wysokie początkowe koszty inwestycji dla wielu osób są trudną do pokonania barierą. Dzięki bezzwrotnym dopłatom można je znacząco obniżyć.

Dla kogo konkretnie przeznaczony jest program dotacji Moje Ciepło? Warunki, jakie należy spełnić, aby móc wnioskować o dofinansowanie, są w tym przypadku niewygórowane. Możesz otrzymać dopłatę, jeśli:

- jesteś właścicielem niedawno postawionego lub właśnie budowanego domu jednorodzinnego,
- w budynku nie ma systemu grzewczego na paliwa stałe (np. piec na węgiel kamienny czy kocioł opalany ekogroszkiem),
- planujesz montaż nowej pompy ciepła gruntowej lub powietrznej, którą będziesz użytkować przez okres minimum 5 lat.

Jaka jest kwota dopłaty do pompy ciepła z programu Moje Ciepło?

Wysokość dotacji w tym przypadku uzależniona jest od rodzaju urządzenia grzewczego, na które ma być ona przeznaczona. Dofinansowanie pomp ciepła obejmuje 30% związanych z nimi kosztów kwalifikowanych, jednak maksymalnie do 7 lub 21 tysięcy złotych – odpowiednio dla modelu powietrznego lub gruntowego. 45-procentowa dopłata, z zachowaniem powyższych limitów kwotowych, przysługuje osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny.

Gdzie złożyć wniosek o dopłatę z programu Moje Ciepło?

Program ten prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a więc do tego organu należy zgłosić się po dopłaty do pompy ciepła. W przypadku dofinansowania Moje Ciepło wniosek można złożyć zarówno tradycyjnie, jak i online, co jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym. Aby załatwić formalności online, należy jedynie wypełnić odpowiedni formularz, który znajduje się na stronie internetowej powyższego funduszu. Następnie trzeba podpisać go cyfrowo (wystarczy posiadać Profil Zaufany).

Co bardzo istotne, system informatyczny obsługujący wnioski automatycznie oblicza dotacje do pompy ciepła. Oznacza to, że po podaniu wszystkich niezbędnych danych od razu dowiesz się, jakiej wielkości dofinansowanie możesz otrzymać. Informację o tym, czy zostało Ci ono przyznane, uzyskasz maksymalnie po upływie 60 dni od złożenia dokumentów.

25

CZE

2024

41

razy

czytano

2/12

mst-drill.pl

MST Drill

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zespołu profesjonalistów przykładamy największych starań do wykonania kompleksowej usługi z zakresu systemów geotermalnych oraz studni głębinowych.

zdjęcie

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Ukryj moduł.