Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mst-drill.pl

+48 503 735 917

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Znajdź.

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo serwisu. Logo serwisu.
MST|2024
Drill
Wydajność tuż pod powierzchnią

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pod gruntowe pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Wraz z zespołem specjalistów branżowych dokładamy wszelkich starań aby powierzone nam prace zostały należycie wykonane.

Otworowe wymienniki ciepła oraz studnie głębinowe to najlepszy sposób na uniezależnienie się od rosnących cen mediów - z nami to możliwe!

Wydajność tuż pod powierzchnią

Aktualności

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła?

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła?

Rozmiar tekstu

A

A

A

Jeśli jesteś na etapie wyboru systemu grzewczego dla domu jednorodzinnego, powinieneś rozważyć zakup tego urządzenia geotermalnego. Najwydajniejsze są modele gruntowe z pionowymi sondami, gdyż mogą one utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzach nawet w czasie bardzo silnych mrozów. Choć są najdroższe i ich montaż wymaga wykonania odwiertu, tak z racji wysokiej efektywności energetycznej inwestycja w nie szybko się zwraca. Jesteś ciekaw, ile kosztuje pompa ciepła do domu? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Przedstawiamy w nim m.in. średnie ceny tych urządzeń oraz usług związanych z przygotowaniem odwiertu – zapraszamy do lektury!

Jaki jest koszt pompy ciepła?

Udzielenie precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie jest oczywiście niemożliwe, gdyż wszystko zależy od tego, jakie parametry będzie mieć wybrana gruntowa pionowa pompa ciepła geotermalna. Cena tego urządzenia uzależniona jest przede wszystkim od jego mocy, a tę z kolei należy precyzyjnie dobrać do konkretnych warunków technicznych. Na zapotrzebowanie budynku na energię cieplną ma wpływ m.in. jego kubatura oraz efektywność izolacji termicznej. Jeśli planujesz montaż takiego systemu grzewczego w starym domu, warto wcześniej pomyśleć o przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji, na którą możesz otrzymać dofinansowanie!

Da się jednak określić orientacyjnie, jaki jest koszt pompy ciepła. Ceny tych geotermalnych urządzeń zaczynają się od około 40 tysięcy złotych, a najdroższe z nich kosztują nawet ponad 100 tys. zł. Jednak z naszego doświadczenia wiemy, że przeciętnie ich zakup wiąże się z wydatkiem na poziomie około 60 tys. zł. Pamiętaj, że na pompę ciepła również możesz otrzymać dotacje – np. maksymalnie aż 21000 zł z programu Moje Ciepło.

Wykonanie odwiertu pod pionowe sondy pompy ciepła – ile kosztuje?

Aby oszacować budżet potrzebny na przeprowadzenie takiej inwestycji, poznanie ceny za pompy ciepła gruntowe będzie niewystarczające. Jeśli wybierzesz model pionowy, który zdecydowanie polecamy, jednym większych kosztów będzie także wykonanie otworu dla sondy. Jego głębokość uzależniona jest od warunków geologicznych – przeciętnie wynosi od 50 do 150 metrów, ale w niektórych przypadkach może dochodzić ona nawet do 200 m.

Jednak niezależnie od tego zawsze są to specjalistyczne prace ziemne, które wykonuje się z użyciem wiertnicy. Odwiert pod pompy ciepła kosztuje przeciętnie od 150 do 300 zł za każdy metr. Oznacza to, że wykonanie otworu pod sondę pionowej pompy ciepła wiąże się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Ile kosztuje eksploatacja pompy ciepła?

Choć sama inwestycja w ten system grzewczy wymaga sporych nakładów finansowych, tak później koszty jej eksploatacji mogą być bardzo niskie. Po pierwsze pompy ciepła są urządzeniami prostymi konstrukcyjnie, a więc wyjątkowo niezawodnymi, co do minimum ogranicza wydatki związane z ich serwisowaniem. Oprócz tego cechują się ono dużą efektywnością energetyczną szczególnie wtedy, gdy służą do ogrzewania budynków z dobrą termoizolacją. W takich przypadkach zużywają znacznie mniej prądu, niż ich odpowiedniki o podobnej mocy – np. akumulacyjne piece elektryczne.

25

CZE

2024

42

razy

czytano

1/12

mst-drill.pl

MST Drill

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zespołu profesjonalistów przykładamy największych starań do wykonania kompleksowej usługi z zakresu systemów geotermalnych oraz studni głębinowych.

zdjęcie

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Ukryj moduł.