Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mst-drill.pl

+48 503 735 917

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Znajdź.

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo serwisu. Logo serwisu.
MST|2024
Drill
Wydajność tuż pod powierzchnią

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pod gruntowe pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Wraz z zespołem specjalistów branżowych dokładamy wszelkich starań aby powierzone nam prace zostały należycie wykonane.

Otworowe wymienniki ciepła oraz studnie głębinowe to najlepszy sposób na uniezależnienie się od rosnących cen mediów - z nami to możliwe!

Wydajność tuż pod powierzchnią

Aktualności

Dlaczego gruntowe pompy ciepła?

Dlaczego gruntowe pompy ciepła?

Rozmiar tekstu

A

A

A

W dzisiejszych czasach bardzo istotną kwestią jest niezależność energetyczna, która nie jest uzależniona od paliw kopalnych takich jak ropa naftowa czy też gaz ziemny. Niezależność, która oprócz dużo mniejszych w porównaniu do kotła gazowego czy też węglowego kosztów eksploatacyjnych niesie ze sobą kolejne korzyści w postaci nieemisyjnej pracy. W tym celu wykorzystuje się odnawialne źródła energii, spośród których najwydajniejszym źródłem jest energia zawarta w górotworze – czyli energia geotermalna.

 

            Energia geotermalna zazwyczaj kojarzona z głębokimi otworami wiertniczymi oraz elektrowniami geotermalnymi znajdującymi się m.in. na Islandii jest również możliwa do wykorzystania w Polsce w postaci geotermii niskotemperaturowej – czyli poprzez np. otworowe wymienniki ciepła. Stabilność poboru energii wraz z jej powszechną dostępnością oraz większą wydajnością w zestawieniu z pozostałymi odnawialnymi źródłami energii (np. energii solarnej) czy też powietrznymi pompami ciepła sprawia, że gruntowe pompy ciepła wiodą obecnie prym na rynku instalatorskim. Z roku na rok ilość gruntowych pomp ciepła zwiększa się. Obecnie większość projektantów jeżeli jest tylko taka możliwość rekomenduje wykorzystanie gruntowej pompy ciepła mimo większych kosztów inwestorskich z prostej przyczyny – gruntowa pompa ciepła to pewność działania na lata, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Gruntowa pompa ciepła rewelacyjnie również sprawdza się latem jako narzędzie służące do obniżania temperatury w budynku.

Poniżej w kilku punktach zostały wymienione podstawowe zalety korzystania z energii geotermalnej:

 

a) Przyjazna dla środowiska

            Energia ta jest bardziej przyjazna dla środowiska niż konwencjonalne źródła paliw, takie jak węgiel i inne paliwa kopalne. Chociaż istnieje pewne zanieczyszczenie związane z energią geotermalną ponieważ gruntowe pompy ciepła są zasilane prądem elektrycznym, ale jest to minimalne ze śladem węglowym wytwarzanym w porównaniu z paliwami kopalnymi.

 

b) Odnawialna

            Energia geotermalna jest źródłem energii odnawialnej, która przetrwa aż Ziemia zostanie zniszczona przez słońce za około 5 miliardów lat. Potencjał energii geotermalnej na Ziemi jest naturalnie uzupełniany, dzięki czemu jest odnawialna i zrównoważona.

 

c) Zrównoważona / Stabilna

            Geotermia niskotemperaturowa zapewnia niezawodne źródło energii w porównaniu z innymi źródłami odnawialnymi, takimi jak energia wiatrowa i słoneczna. Dzieje się tak, ponieważ zasoby są zawsze dostępne do wykorzystania, a sprawność energetyczna gruntowej pompy ciepła znacznie przewyższa nawet drogie i zaawansowane powietrzne pompy ciepła.

 

d) Ogrzewanie i chłodzenie

            Wykorzystując różnicę temperatur między powierzchnią a gruntem można wykorzystywać geotermalne pompy ciepła zarówno do ogrzewania zimą jak i  chłodzenia latem.

 

e) Przewidywalna

            Energia wytworzona z tego zasobu jest łatwa do obliczenia, ponieważ nie zmienia się w taki sam sposób, jak inne źródła energii, takie jak energia słoneczna i wiatrowa. Oznacza to, że możemy z dużą dokładnością przewidzieć moc wyjściową dolnego źródła pompy ciepła. Po rozwierceniu górotworu mamy niemalże całkowitą pewność dotyczącą możliwości energetycznych przewierconych warstw geologicznych.

 

f) Możliwość łączenia źródeł energii

            Gruntowa pompa ciepła wraz z kolektorem słonecznym, który w rozliczeniu całorocznym może w dużej mierze zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy ciepła czyni ją na obecnym rynku instalatorskim najpewniejszym i najtańszym w eksploatacji źródłem ciepła we wszelkiego rodzaju budynkach.

15

SIE

2022

632

razy

czytano

5/8

MST-Drill.pl

MST Drill

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zespołu profesjonalistów przykładamy największych starań do wykonania kompleksowej usługi z zakresu systemów geotermalnych oraz studni głębinowych.

zdjęcie

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Ukryj moduł.