Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mst-drill.pl

+48 503 735 917

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Znajdź.

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo serwisu. Logo serwisu.
MST|2024
Drill
Wydajność tuż pod powierzchnią

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pod gruntowe pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Wraz z zespołem specjalistów branżowych dokładamy wszelkich starań aby powierzone nam prace zostały należycie wykonane.

Otworowe wymienniki ciepła oraz studnie głębinowe to najlepszy sposób na uniezależnienie się od rosnących cen mediów - z nami to możliwe!

Wydajność tuż pod powierzchnią

Aktualności

Technologia wiercenia

Technologia wiercenia

Rozmiar tekstu

A

A

A

Technologia wiercenia

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i z największą dbałością, dlatego dla zapewnienia wysokiej jakości usług stosujemy sprzęt najwyższej klasy taki jak Beretta GT 52 lub kompresor Compair 210T, który z zastosowaniem technologii wiercenia Symmetrix gwarantuje bezawaryjne i solidne przeprowadzenie prac.

System wiercenia Symmetrix wykorzystując technologię wiercenia z młotkiem wgłębnym umożliwia wykonanie inwestycji niezależnie od panujących warunków geologicznych, przy jednoczesnym rurowaniu otworu. Technologia ta niejednokrotnie potwierdziła swoją efektywność jako najszybsza i najbardziej ekonomiczna metoda wiercenia otworów, a do jej największych zalet zaliczamy następujące aspekty:

- uzyskiwanie prostych otworów, nawet w przypadku występowania przewarstwień skalnych,

- wysoki postęp wiercenia niezależnie od panujących warunków litologicznych,

- efektywne wynoszenie urobku wiertniczego,

- bezpieczeństwo wykonywania prac,

- wysoki stosunek jakości względem ceny.


 

Sposób działania technologii Symmetrix:

System ten bazuje na trzech głównych elementach: koronka pilotująca, symetryczny poszerzacz pierścieniowy, stalowy but do wciągania rur osłonowych do otworu.

Koronka pilotująca wraz z poszerzaczem połączone są za pomocą połączenia bagnetowego i wiercą otwór na tyle duży, aby umożliwić wciągnięcie za sobą obudowy wraz z rurami osłonowymi.
Podczas wiercenia otworu, ruchowi obrotowemu podlegają tylko przewód wiertniczy i koronka pilotująca wraz z poszerzaczem, pozostałe elementy tj. rury osłonowe poruszają się ruchem posuwisto wertykalnym, dzięki swobodnie obracającemu się butowi, na którym zostały wcześniej osadzone. Postęp uzyskiwany jest przy jednoczesnym występowaniu ruchów obrotowo-udarowych wywieranych przez młotek wgłębny napędzany powietrzem o wysokim stopniu sprężenia (do 20bar). To samo powietrze przedostaje się przez otwory w koronce efektywnie wydmuchując zwierciny z otworu przez przestrzeń pierścieniową pomiędzy koronką pilotującą i poszerzaczem, jednocześnie wysoka prędkość oczyszczania otworu z urobku zapobiega jego uszkodzeniu. Po osiągnięciu wymaganej głębokości koronka pilotująca jest odblokowywana przez niewielki obrót odwrotny przewodu wiertniczego, a następnie wraz z młotkiem wgłębnym wyciągana na powierzchnię. Następnie przy zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji końcówek poszerzacza i buta osłonowego, możemy wyciągnąć z otworu pozostały osprzęt.

Należy też uwzględnić, że do wykonania systemu Symmetrix i zapobieganiu niechcianych komplikacji niezbędne jest odpowiednie dobranie sprzętu, tj.:

- sprężarka powietrza o wysokiej wydajności powietrza i ciśnienia, odpowiedniego do zastosowanego młotka,

- odpowiedni młotek wgłębny dla danej średnicy,

- przewód wiertniczy dopasowany średnicą w stosunku do rur osłonowych, w celu zapewnienia efektywnego wynoszenia zwiercin,

- zapewnienie właściwego nacisku na koronkę pilotującą i poszerzacz pierścieniowy.

20

SIE

2022

611

razy

czytano

7/8

MST-Drill.pl

MST Drill

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zespołu profesjonalistów przykładamy największych starań do wykonania kompleksowej usługi z zakresu systemów geotermalnych oraz studni głębinowych.

zdjęcie

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Ukryj moduł.