Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mst-drill.pl

+48 503 735 917

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Znajdź.

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo serwisu. Logo serwisu.
MST|2024
Drill
Wydajność tuż pod powierzchnią

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pod gruntowe pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Wraz z zespołem specjalistów branżowych dokładamy wszelkich starań aby powierzone nam prace zostały należycie wykonane.

Otworowe wymienniki ciepła oraz studnie głębinowe to najlepszy sposób na uniezależnienie się od rosnących cen mediów - z nami to możliwe!

Wydajność tuż pod powierzchnią

Aktualności

Jak działają gruntowe pompy ciepła?

Jak działają gruntowe pompy ciepła?

Rozmiar tekstu

A

A

A

Szukasz wydajnego, taniego w eksploatacji, a przy tym przyjaznego środowisku sposobu na ogrzewanie swojego domu? Gruntowe pompy ciepła wykorzystują energię geotermalną i naturalny kierunek zmian temperatury. Do ich montażu niezbędne jest wykonanie odwiertów pionowych poprzez wiercenie obrotowe z płuczką, obrotowo-udarowe. Dzięki temu możliwe staje się dotarcie do głębszych warstw podłoża, z których pobierane jest ciepło, a następnie rozprowadzane do systemu ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego.

Maksymalna głębokość odwiertów wynosi 150 m – na tym poziomie panuje optymalna przewodność termiczna. Otwory powinny mieć jednakową średnicę dla ułatwienia wpuszczenia sondy. Przed przystąpieniem do wiercenia w podłożu należy ocenić twardość gruntu oraz rodzaj gleby w celu wybrania odpowiedniej techniki. Aby nie naruszyć stabilności fundamentów, prace prowadzi się w bezpiecznej odległości od budynku.

Na czym polega działanie gruntowych pomp ciepła?

Urządzenie wytwarza obieg ciepła między dwoma obszarami, w których panują odmienne temperatury. Pobiera energię z gruntu, a następnie przekazuje ją czynnikowi chłodniczemu - mieszaninie wody i niezamarzającego roztworu (np. glikolu, alkoholu). Płyn krąży w rurach, a w wyniku podgrzewania dochodzi do zmiany stanu skupienia z cieczy w parę. Wędruje do sprężarki, gdzie zostaje zwiększona jego temperatura. W kolejnym kroku ciepło oddane przez parę wodną trafia do budynku mieszkalnego – grzejników, ogrzewania podłogowego oraz zasobnika z wodą użytkową.

To wymiennik gruntowy, zwany także skraplaczem, odpowiada za pobór energii cieplnej z gruntu. Składa się z systemu rur zainstalowanych pod ziemią na odpowiedniej głębokości. Montaż możliwy jest dzięki pionowym odwiertom. W otworze umieszczana jest specjalna u-rurka, która następnie zostaje zacementowana w celu doprowadzenia do przepływu ciepła z gruntu do wymiennika. System podłączany jest do źródła górnego i wypełniany specjalnym roztworem wprowadzonym w ruch cyrkulacyjny. Niezbędne jest również przyłączenie rur dobiegowych do budynku.

Najważniejsze zalety gruntowej pompy ciepła

Wydajność to podstawowy atut gruntowej pompy ciepła. Stabilna temperatura panująca w głębszych warstwach ziemi pozwala na nieprzerwaną pracę urządzenia o każdej porze roku. Zapewnia tym samym wysoki komfort termiczny oraz niskie koszty eksploatacji (wykorzystuje bowiem odnawialną energię geotermalną). Jest instalacją w pełni zautomatyzowaną i bezobsługową. Jedyne, o czym należy pamiętać, to regulowanie temperatury według własnych potrzeb.

Gruntowe pompy ciepła nie emitują szkodliwych spalin, pyłów i toksycznych substancji. Nie wykazują więc negatywnego wpływu na środowisko, co ma szczególne znaczenie w dobie kryzysu klimatycznego. W przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania nie istnieje ryzyko zaczadzenia, wybuchu lub pożaru. Urządzenie można zamontować niemal na każdym gruncie zarówno w przypadku nowego, jak i modernizowanego budownictwa oraz połączyć z instalacją fotowoltaiczną.

10

PAŹ

2023

257

razy

czytano

4/8

mst-drill.pl

MST Drill

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zespołu profesjonalistów przykładamy największych starań do wykonania kompleksowej usługi z zakresu systemów geotermalnych oraz studni głębinowych.

zdjęcie

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Ukryj moduł.