Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mst-drill.pl

+48 503 735 917

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Znajdź.

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo serwisu. Logo serwisu.
MST|2024
Drill
Wydajność tuż pod powierzchnią

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pod gruntowe pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Wraz z zespołem specjalistów branżowych dokładamy wszelkich starań aby powierzone nam prace zostały należycie wykonane.

Otworowe wymienniki ciepła oraz studnie głębinowe to najlepszy sposób na uniezależnienie się od rosnących cen mediów - z nami to możliwe!

Wydajność tuż pod powierzchnią

Aktualności

Gruntowe pompy ciepła – wady i zalety

Gruntowe pompy ciepła – wady i zalety

Rozmiar tekstu

A

A

A

Kto powiedział, że system grzewczy ma być wysokoemisyjny, drogi w eksploatacji i nieefektywny? Gruntowe pompy ciepła pozwolą Ci uzyskać niezależność energetyczną, a przy okazji zadbać o środowisko. To niezwykle wydajne urządzenia, które wykorzystują naturalny kierunek zmian temperatury, zapewniając domowinkom optymalny komfort termiczny. Ponadto w czasie pracy nie dochodzi do procesu spalania, a więc generowania spalin, popiołu i innych zanieczyszczeń. Chcesz poznać wszystkie zalety i wady tego rozwiązania? Poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.


Najważniejsze zalety gruntowych pomp ciepła


Wysoka efektywność energetyczna to główny powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się na montaż gruntowej pompy ciepła. W porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewania dostarcza więcej ciepła niż wynosi energia elektryczna, którą zużywa. A to wszystko dzięki wykorzystaniu optymalnej przewodności termicznej, jaka panuje w głębszych warstwach podłoża. Przyczynia się więc do ograniczenia miesięcznych rachunków za ogrzewanie. Z powodzeniem może zaspokoić zapotrzebowanie budynku mieszkalnego na ciepło.


Ważnymi zaletami gruntowych pomp ciepła są długa żywotność i niskie koszty eksploatacji. W przeciwieństwie do standardowych kotłów gazowych i olejowych, nie wymagają regularnego dostarczania paliwa. Działają niemal w stu procentach bezobsługowo i nieprzerwanie przez cały rok. Charakteryzują się prostą budową oraz brakiem elementów, które mogą ulec zbyt szybkiemu zużyciu czy być źródłem uciążliwego hałasu (np. jednostka zewnętrzna z wentylatorem).


Po prawidłowym montażu gruntowa pompa ciepła wykazuje niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną, wymaganą jedynie do podtrzymania pracy systemu. To z kolei przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie budynku, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. A jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z energii wyprodukowanej przez własną instalację fotowoltaiczną, miesięczne koszty możesz obniżyć do minimum.


Nie można również zapomnieć, że gruntowe pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną zgromadzoną w gruncie. Nie emitują więc spalin ani dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki temu przyczyniają się do redukcji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska.


Gruntowe pompy ciepła – czy mają jakieś wady?


Tak i jedną z nich jest wysoki koszt początkowy. Instalacja gruntowej pompy ciepła wiąże się bowiem z ingerencją w działkę oraz koniecznością wykonania odwiertów w ziemi lub zamontowania pionowych sond. Z tego powodu inwestycja finansowa może być znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych systemów ogrzewania. Poza tym, wymaga odpowiedniej przestrzeni wokół budynku, co bywa problematyczne przy mniejszych posesjach i zabudowach miejskich.


Niewłaściwy montaż może negatywnie wpłynąć na wydajność pracy gruntowej pompy ciepła, dlatego konieczne jest zaangażowanie doświadczonego instalatora, który dysponuje wiedzą na temat lokalnych warunków geologicznych i klimatycznych. Równie ważny jest odpowiedni dobór parametrów, w tym głębokości odwiertów z podłożu oraz wydajności urządzenia.

12

GRU

2023

191

razy

czytano

3/8

mst-drill.pl

MST Drill

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zespołu profesjonalistów przykładamy największych starań do wykonania kompleksowej usługi z zakresu systemów geotermalnych oraz studni głębinowych.

zdjęcie

Formularz kontaktowy

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon

Treść *

Do góry

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Odwierty pionowe pod pompę ciepła, studni głębinowej - MST Drill

Ukryj moduł.